Salon kąpielowy, czyli duża łazienka urządzona z klasą i elegancją

Nie każdy może sobie pozwolić na urządzenie we własnym mieszkaniu łazienki, która byłaby na tyle duża, aby można było nazywać ją pokojem kąpielowym. Jeśli jednak metraż nam na to pozwala- takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe- w ramach jednego pomieszczenia można stworzyć sobie przestrzeń do relaksu i wypoczynku, a także miejsce, w którym będzie można zadbać o swoją urodę. Nie musząc się ograniczać- może się tutaj znaleźć zarówno luksusowa wanna jak i prysznic. Łazienka, która jest duża i przestronna stanowi także prawdziwe wyzwanie aranżacyjne- trzeba bowiem zdecydować, w jakim stylu będzie utrzymana.

Duża łazienka, która jest przestronna i dobrze doświetlona

W przypadku sporego metrażu, chcąc podążać za najnowszymi trendami- warto zastanowić się nad tym, aby wybrać płytki ceramiczne o dużym formacie. Ich ogromną zaleta jest także to, że układa się je znacznie szybciej od płytek mniejszej wielkości. Będą one wyglądały proporcjonalnie do dużego metrażu, którym dysponujemy.

Dodatkowo, są to płytki szalenie modne, utrzymane w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. Warto wiedzieć, że w przypadku płytek o dużym formacie, jeszcze bardziej podkreślamy to, że pomieszczenie jest duże i przestronne. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na jasną glazurę- doskonale doświetlimy tę łazienkę. Nie będzie miało już aż tak dużego znaczenia to, czy znajduje się w niej okno z dostępem do naturalnego źródła światła. Płytki łazienkowe o dużym formacie stanowią świetną bazę aranżacyjną, są produktem wytrzymałym i odpornym na wilgoć- takim, który będzie służył nam przez wiele długich lat.

Jakie płytki do dużej łazienki? Czym jest glazura o dużym formacie?

Płytki łazienkowe o dużym formacie mogą w praktyce mieć różną wielkość. Największe propozycje osiągają wymiar 3 m na jednym boku i 1,5 m na boku krótszym. Są też oczywiście propozycje odrobinę mniejsze, zarówno w kształcie prostokątnym jak i kwadratowym. Za płytki o dużym formacie uznawane są już propozycje, które mają bok kwadratu o długości 75 cm. Na stronie mirad.pl znajdziemy kolekcje włoskich płytek, które posiadają duży format. Można tutaj wybierać spośród różnych faktur, wzorów i kolorów.

Salon SPA we własnym domu

Jedna z dostępnych kolekcji włoskiego producenta Ultra to kwintesencja nowoczesnej stylistyki, którą z powodzeniem można wprowadzić także do swojej łazienki. To piękne, eleganckie płytki o większym formacie, będące wspaniałą imitacją naturalnych kamieni. Piękna, delikatna, ale i wyrafinowana struktura dodaje elegancji każdemu wnętrzu, ma chłodny, minimalistyczny charakter, który będzie pasował do wszelkich detali dekoracyjnych, jakie będziemy chcieli do takiego wnętrza wprowadzić.

Jakie płytki do dużej łazienki wybrać na podłogę, a jakie na ścianę? Chcąc zachować spójność stylizacyjną i chcąc dodać wnętrzu przestronności, można zdecydować się na położenie płytek wielkoformatowych zarówno na ścianach jak i na podłodze. Mogą one pochodzić z jednej kolekcji.