Płyty gresowe – co je wyróżnia i jak wybrać te najlepsze?

Sposobów na piękne wykończenie łazienki czy kuchni jest bardzo wiele, a jednym z najlepszych pomysłów jest bez wątpienia użycie płyt gresowych. Są to wyroby cieszące się w ostatnim czasie ogromną popularnością, ponieważ posiadają liczne zalety i pod wieloma względami wyprzedzają glazurę czy terakotę. Sprawdź, jak dobrać płyty gresowe i dlaczego w ogóle warto w nie zainwestować.

Dlaczego płyty gresowe to dobry pomysł?

Płyty gresowe powstają w zaawansowanym technologicznie procesie – do ich produkcji wykorzystuje się różne rodzaje gliny, piasku i skalenia. Poddawane są one prasowaniu pod wysokim ciśnieniem oraz wypalaniu w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu uzyskuje się doskonałe parametry techniczne wyrobów.

Duże zainteresowanie płytami gresowymi, które nadają się do wykańczania podłóg i ścian w łazienkach lub kuchniach, wynika z wielu zalet. Są one:

  • nienasiąkliwe – nie pochłaniają wilgoci i w związku z tym nie wymagają impregnacji, zachowując swoje parametry nawet po wielu latach użytkowania;
  • mrozoodporne – dzięki temu mogą być stosowane nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz, np. na balkonie, tarasie czy elewacji;
  • odporne na pęknięcia, chemikalia oraz różnego rodzaju uszkodzenia – pod tym względem zdecydowanie wyprzedzają klasyczną glazurę oraz terakotę;
  • odporne na zabrudzenia, dzięki czemu o wiele łatwiej utrzymać je w czystości.

Oprócz tego, płyty gresowe wyróżniają się także wysoką estetyką. Posiadają elegancki połysk i dostępne są w ogromnej liczbie wzorów oraz kolorów, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do konkretnej aranżacji – zarówno tej nowoczesnej, jak i nieco bardziej klasycznej. Co więcej, gres może imitować inne materiały, takie jak drewno, beton czy marmur, dlatego sposobów jego wykorzystania we wnętrzu jest bardzo wiele.

Jak dobrać płyty gresowe?

Jeżeli chcesz, aby gres spełnił Twoje oczekiwania i stanowił sposób na eleganckie wykończenie łazienki, kuchni czy jakiegokolwiek innego wnętrza, powinieneś zainwestować w płytki wysokiej jakości. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na markę produktu – polecamy inwestowanie w kafelki wytwarzane przez włoskie oraz hiszpańskie fabryki, które na tym polu nie mają sobie równych. Dzięki temu zyskasz pewność zakupu produktów niezwykle trwałych, pięknych oraz uniwersalnych, które spełniać będą Twoje oczekiwania na przestrzeni wielu lat.

Aby mieć pewność inwestycji w płyty gresowe z najwyższej półki, warto także kupować je w sprawdzonym salonie z wyposażeniem wnętrz, jak Mirad.pl. Specjaliści dbają o odpowiednią selekcję wyrobów, dzięki czemu możesz wybrać rozwiązania o najlepszych parametrach, które nie zawiodą Cię podczas użytkowania. Co więcej, taki salon zapewni Ci dostęp do niezwykle bogatego asortymentu kafelek, co pozwoli na wybór wzorów i kolorów dopasowanych do stylu aranżacji wnętrza, a także Twoich indywidualnych preferencji.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów na temat salonu albo konkretnego produktu.