okna w domu

Nowoczesne sofy i narożniki – co przemawia za nowoczesnością kanapy?

W ostatnich czasach jednymi z najbardziej pożądanych przez nas mebli są te, które zasługują na miano nowoczesnych. Co jednak przemawia za tym, że konkretny mebel wypoczynkowy nazwać można nowoczesnym?

 

Nowoczesne sofy i narożniki, czyli jakie?

Nowoczesność w naszych domach przejawia się na różne sposoby. Uwidaczniamy ją poprzez konkretny styl, jaki przyjęliśmy oraz poprzez ciekawe i ułatwiające życie rozwiązania. Za nowoczesny styl uznaje się taki, który charakteryzuje minimalizm i przestronność. Nowoczesne sofy utrzymane są więc w stonowanych barwach, pozbawione są wszelkich zbędnych ozdobników i charakteryzują się raczej prostymi, nie wymyślnymi kształtami. Często ich podstawę stanowią metalowe, delikatne nóżki, które dodatkowo wprowadzają poczucie estetycznego i przestronnego wnętrza. Najczęściej spotykanymi w tym stylu kolorami są odcienie szarości, czerni i bieli.

 

Styl tapicerki

Materiały wykorzystane do obić nowoczesnych kanap również charakteryzują się prostotą. Króluje więc gładkość, która nie jest zakłócona żadnymi wyróżniającymi się szczególnie teksturami. Próżno tu również szukać wzorów, które jakkolwiek mogłyby się rzucać w oczy. Im mniej wyróżniających się kolorów i wzorów, tym lepiej. Jednak tapicerka nowoczesnych sof to nie tylko konkretny kolor, czy tekstura. Ważne jest również coś jeszcze.

Nowoczesne obicia

Styl nowoczesny to nie tylko kolory i wzory, ale i innowacyjne rozwiązania. Wszelkie nowoczesne funkcje kanapy, które ułatwiają życie domownikom to przejaw nowoczesności. Wiele sof, które mogą się poszczycić tym mianem, posiada łatwoczyszczące tapicerki. Dzięki nim codzienność staje się mniej stresująca. Z łatwością jesteśmy w stanie usunąć z nich nawet najtrudniejsze zabrudzenia, dzięki czemu mniej się denerwujemy i cieszymy się minimalistyczną, przejrzystą i czystą przestrzenią każdego dnia.

 

Możemy zdecydować się na nowoczesne sofy, z których z łatwością usuniemy nawet wchłonięte plamy, albo na takie, które nie dopuszczają do siebie nawet wchłaniania się płynów. Powłoki hydrofobowe, bo tak nazywają się warstwy chroniące tapicerkę przed plamami, tworzone są w różnych technologiach. Jedną z nich jest, chociażby technologia water repelent. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, które sprawiają, że każda ciecz, nawet wino, czy barszcz skrapla się na powierzchni kanapy, a do jej usunięcia wystarczy jedna delikatnie przyłożona czysta ściereczka. Jeśli takie rozwiązania nie przemawiają za nowoczesnością danego mebla, to czym jest nowoczesność?

 

Nowoczesne narożniki z funkcją spania

Skoro nowoczesność mebla to także jego funkcjonalność i praktyczność, to nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnych narożnikach z funkcją spania. Inteligentne rozwiązania w nich zastosowane sprawiają, że korzystanie z nich staje się o wiele łatwiejsze. W takim wypadku często stosuje się systemy rozkładania narożników, które potrzebują jednego tylko pociągnięcia.

 

Dodatkowo ważnym elementem nowoczesnych narożników z funkcją spania jest możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb. Jest to możliwe dzięki regulowanych zagłówkom oraz podłokietnikom. Nowoczesne meble wypoczynkowe to takie, które nie tylko zachwycają swoją estetyką, ale i sprawiają wrażenie stworzonych specjalnie dla nas.