Kiedy warto zdecydować się na wannę wolnostojącą?

Wanna wolnostojąca stanowi naturalną alternatywę dla tego samego elementu wyposażenia łazienki, ale w wersji zabudowanej. Często możemy się spotkać z pięknie przedstawionymi wannami wolnostojącymi, dzięki którym łazienka zyskuje niepowtarzalny charakter i klimat. Czy jednak faktycznie zawsze jest tak, że zastosowanie tego typu wanny sprawdza się w praktyce? Kiedy taka wanna będzie mogła okazać się strzałem w dziesiątkę?

 

Wielkość pomieszczenia ma tutaj kluczowe znaczenie

To, czy wanna wolnostojąca będzie się dobrze prezentowała we wnętrzu zależy w dużej mierze od pomieszczenia, jakim dysponujemy pod aranżację łazienki. W praktyce bowiem okazuje się, że tego typu wanna najlepiej prezentuje się bez żadnych dodatkowych ozdób i dekoracji, a nawet bez sąsiedztwa innych elementów wyposażenia. Taka wanna powinna też zająć centralne miejsce we wnętrzu i mus być odpowiednio odsunięta od ściany. W praktyce okazuje się więc, że naprawdę trzeba mieć pod jej aranżację sporo miejsca, tym bardziej jeśli chcemy zmieścić w łazience jeszcze coś więcej niż tylko samą wannę. Trzeba też przeanalizować ustawienie tego elementu w pomieszczeniu, gdyż w przeciwnym razie użytkowanie wanny może nie być zbyt wygodne.

Funkcjonalność mimo wszystko

Dobrze też jest spojrzeć na swoją łazienkę całościowo. Wówczas lepiej można dopasować proporcje poszczególnych elementów do siebie, jak i do metrażu wnętrza. Dziwnie będzie wyglądać łazienka, w którą na siłę wciśniemy dużą wannę wolnostojącą, podczas kiedy pozostała armatura łazienkowa będzie musiała być mała i niewygodna w użytkowaniu. Trzeba też mieć na uwadze fakt, że obok samej wanny też potrzeba będzie trochę wolnego miejsca tak, aby korzystanie z niej było komfortowe. Złą strategią działania będzie więc upychanie wszystkich modnych elementów na siłę tylko po to, aby się zmieściły- jest to niepraktyczne i niefunkcjonalne, co oznacza, że za pewne szybko będziemy musieli to zmodyfikować. Wanny do zabudowy można tak samo fenomenalnie zaaranżować jak wanny wolnostojące, lepiej więc wybrać to, co praktyczniejsze.

Wobec tego- gdzie taka wanna będzie się pięknie prezentować?

Jeśli tylko posiadamy odpowiednio dużo miejsca- nie powinniśmy się zastanawiać. Tego typu wanny naprawdę robią ogromne wrażenie, ale też są wygodne pozwalają na aranżację własnego mini SPA w mieszkaniu. Mogą stanowić podstawę aranżacji pokoju kąpielowego. Na pewno będziemy zadowoleni z wanny, którą umieścimy na przykład pod oknem dachowym, a więc pod skosem Dobrze jest wydzielić na taką wannę specjalną, odrębną strefę, w której będzie ona grała absolutnie pierwsze skrzypce.

Wspaniałe wanny wolnostojące znajdziemy na stronie miradhome.pl. Możemy zdecydować się zarówno na wannę klasyczną- chociażby na taką na lwich nogach, jak i na wannę nowoczesną i minimalistyczną. Ważnym aspektem zakupu tego elementu wyposażenia jest dobranie jego stylistyki do charakteru samego wnętrza. Wszystko powinno do siebie pasować, ale na szczęście- mamy tutaj spore pole do popisu.