Kanapy do salonu w stylu glamour – jakie wybrać i z czym zestawić?

Sercem każdego mieszkania jest salon, miejsce spotkań wszystkich domowników, wspólna przestrzeń, służąca odpoczynkowi, rozmowie, przyjmowaniu gości, czy też relaksowi z książką lub dobrym filmem. Sercem salonu jest z kolei sofa, będąca z reguły jego najważniejszym, centralnym punktem i jednym z kluczowych elementów aranżacji. Charakterystyczne style w projektowaniu wymagają równie wyrazistego wykończenia. Jakie kanapy do salonu w stylu glamour sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Wyposażenie wnętrz w stylu glamour

Rozważania, dotyczące doboru odpowiedniej kanapy do salonu utrzymanego w stylu glamour, warto rozpocząć od charakterystyki samego nurtu estetycznego. Oparty jest on na połączeniu luksusu i przepychu z elegancją i poczuciem dobrego smaku. Cechuje się bogactwem mocno ozdobnych elementów, nieco filmowym wystrojem, przywodzącym na myśl złote czasy Hollywood, ekskluzywności, pozbawionej jednak kiczu czy tandety. Kolorystyka pomieszczeń glamour to najczęściej czerń, fiolet, złoto, srebro, beże i brązy. Jeśli chodzi o tkaniny, to często wykorzystuje się satynę, atłas czy welur, podstawą aranżacji są często sofy lub narożniki skórzane, najczęściej pikowane i wyposażone w zagłówki. Charakterystyczne są również meble o ozdobnych wykończeniach, pojemna szafa, podnóżek, czy też gruby, miękki dywanik. Niezbędnym elementem aranżacji jest kryształowy żyrandol, będący niemal symbolem tego stylu. We wnętrzach glamour zauważyć można liczne lustra w dekoracyjnych ramach, wazony ze świeżymi kwiatami oraz zdjęcia w ramkach.

Jakie kanapy do salonu w stylu glamour wybrać?

Styl glamour w wielu aspektach nawiązuje do estetyki barokowej, co szczególnie uwidacznia się w przypadku mebli. Głównym punktem zaczepienia jest więc pojemna szafa, okrągły stoliczek, regały i komody o licznych zdobieniach i wygiętych nóżkach. Trudno jednak o bardziej niezbędny element wyposażenia salonu niż odpowiednia sofa. Kupując kanapę do salonu, należy wybierać modele najlepiej pikowane, z zagłówkiem, najlepiej z dużymi podłokietnikami. Bardzo istotne jest obicie, które powinno być wykonane z materiału wysokiej jakości, jak skóra, żakard lub satyna. Świetnym wykończeniem będą z kolei atłasowe lub satynowe poduszki ozdobne, które najlepiej podkreślą charakterystyczny styl glamour. Szukając idealnej kanapy do salonu, warto przeszukać babciny strych lub komisy z meblami, trudno bowiem o modele lepiej odpowiadające tej estetyce, niż odnowione sofy vintage.

Eleganckie narożniki skórzane do salonu

Ciekawą alternatywą dla kanapy do salonu urządzonego w stylu glamour są narożniki, które coraz częściej stają się elementem wykończenia wnętrz tego typu. Eleganckie narożniki skórzane o licznych ozdobnikach w postaci profilowanego oparcia, dekoracyjnych nóżek, czy też dodatkowych miękkich poduszkach ze szlachetnych materiałów z powodzeniem mogą zastąpić sofę, będącą tradycyjnym rozwiązaniem we wnętrzach tego typu. Świetnie łączą luksusowy sznyt właściwy dla tego nurtu wnętrzarskiego z klasyczną elegancją, będącą jego kolejnym wyznacznikiem. Narożnik do salonu do idealne rozwiązanie w momencie, w którym dysponujemy dosyć niewielkim metrażem mieszkania i pokój dzienny pełni również funkcję sypialni, a nie chcemy rezygnować z urządzenia go według stylistyki glamour.

Stylowe narożniki i kanapy do salonu glamour

Styl glamour przeznaczony jest dla tych, którzy potrafią docenić wyraziste wnętrza, dla których minimalistyczne aranżacje nie spełniają oczekiwań przestrzeni, w której przebywa się na co dzień. Blask, przepych i luksus łączą się w nim idealnie z elegancją, stylem i smakiem, tworząc prawdziwą mieszankę wybuchową, zupełnie pozbawioną jednak kiczu. Decydując się na tego typu stylistykę pomieszczenia, należy szukać kanapy do salonu lub narożników skórzanych, które perfekcyjnie wpisują się w wyposażenie wnętrza, tworząc spójną kompozycję z pozostałymi elementami aranżacji. Przy wyborze najlepiej kierować się najlepszej jakości materiałami, a także szukać pikowanych, ozdobnych modeli, które w zestawieniu z resztą stworzą w salonie niepowtarzalny klimat.