okna w domu

Okna do domu- jakie będą najlepsze?

Zakup okien do całego budynku zazwyczaj stanowi naprawdę dużą inwestycję. Jednakże, nawet jeśli mamy tych okien do kupienia sporo- nie powinniśmy oszczędzać na ich jakości. Pamiętajmy bowiem o tym, że słabej jakości okna sprawią, że budynek będzie droższy w eksploatacji. Konsekwencje zakupu tańszych okien możemy więc później ponosić przez lata. Wyprodukowane we wnętrzu budynku ciepło będzie znacznie szybciej uciekać, co na bieżąco będzie powodowało straty. Zakup okien warto więc traktować jako inwestycję. Bowiem zazwyczaj raz zakupione pozostają z nami przez wiele długich lat. Na rynku znajdziemy okna aluminiowe, okna drewniane oraz plastikowe. Zastanawiając się, jakie okna do domu wybrać powinniśmy wiedzieć o tym, że zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są okna plastikowe, przy czym mogą one być stylizowane na drewniane, jeśli tylko taki efekt chcielibyśmy uzyskać w swoim budynku. Z powodzeniem uda się nam wybrać takie okna, które będą nam odpowiadały pod kątem estetyki wykonania jak i funkcjonalności.

Dlaczego okna plastikowe są najpopularniejsze?

– Za pewne ze względu na fakt, że wielu czołowych producentów opanowało niemalże do perfekcji całą technologię ich produkcji. Dzięki temu takie okna mogą mieć naprawdę bardzo dobrze parametry cieplne nawet na poziomie 0,6 W/(m²•K). Aby sprawdzić, czy dane okno jest ciepłe, trzeba przede wszystkim sprawdzić właśnie ten parametr- współczynnik przenikania ciepła. Dodatkowo, standardowo możemy zostać zapytani o to, czy interesuje nas pakiet z dwoma czy z trzema szybami. Oczywiście, trzy szyby zazwyczaj mocno podnoszą izolacyjność całego systemu okiennego. Natomiast jeśli chodzi o sam profil, zazwyczaj im więcej posiada on komór, tym jest cieplejszy.

– Okna drewniane mogą mieć tak samo dobre parametry cieplne co okna plastikowe. Jednakże te drugie mają ogromną przewagę nad tymi pierwszymi ze względu na znacznie łatwiejsze ich utrzymanie. Okna drewniane potrzebują bowiem regularnej impregnacji, która jest czasochłonna i która wymaga zakupu odpowiednich preparatów. W przypadku okien plastikowych absolutnie wystarczające jest regularne mycie okien bez stosowania żadnych zaawansowanych specyfików. Okna plastikowe są więc łatwe w utrzymaniu.

– Okna plastikowe są wykonywane na zamówienie. Obecnie nie ma już czegoś takiego jak standardowe okno. Można więc kupić dokładnie taki produkt, jaki będzie nam odpowiadał pod kątem posiadanych parametrów. Co więcej, można nie tylko skorzystać z możliwości wykonania okna na wymiar, ale też bardzo często możemy wybrać preferowany kolor. Pewną nowością okazały się okna będące idealną imitacją naturalnego drewna. Stanowi to perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które kochają drewno i które chciałyby mieć okna drewniane, jednocześnie korzystając ze wszystkich zalet, jakie posiadają okna plastikowe. Oczywiście, obok okien będących imitacją drewna, nadal najpopularniejszą opcją są proste, minimalistyczne okna utrzymane w uniwersalnej, białej kolorystyce. Wybór takiej klasyki zawsze jest dobrym rozwiązaniem.