Firma budowlana w Hiszpanii – czy jest to dobry pomysł na biznes?

Wielu polskich przedsiębiorców decyduje się na założenie biznesu poza granicami kraju polskiego. Jednym z najczęstszych pomysłów przedsiębiorców na zbicie fortuny jest firma budowlana w Hiszpanii. Zanim jednak zaczniesz planować wyjazd z kraju i rzucisz się w wir papierkowej roboty, dokładnie przemyśl założenie spółki w Hiszpanii. Czy wiesz od czego zacząć? I co najważniejsze jak wygląda prawo budowlane w Hiszpanii? Jeśli nie, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym znajdziesz niezbędne rady i wskazówki!

Prawo budowlane w Hiszpanii – najważniejsze informacje

Choć firma budowlana w Hiszpanii wymaga od przyszłych przedsiębiorców przejścia przez całkowicie dla nich obce formalności, warto pamiętać również, że w Hiszpanii budowlanka rządzi się własnymi prawami. Dlatego też, przed założeniem firmy budowlanej w Hiszpanii, zapoznaj się z Hiszpańskim Technicznym Kodeksem Budynków, w którym znajdziesz wymagania, dotyczące budowy, rozbudowy, odnowy oraz wszelkich prac budowlanych wykonywanych na terenie Hiszpanii. W kodeksie znaleźć można wymagania bezpieczeństwa oraz warunków określających ustawy o planowaniu budowlanym. Warto jednak pamiętać, że budynki konstruowane na terenie Hiszpanii objęte są również specjalną ochroną przed wstrząsami sejsmicznymi. Przepisy określające normy związane z ochroną budynków przed niebezpiecznym działaniem wstrząsów sejsmicznych, zawarte są w odrębnym zbiorze, z którym również powinien zapoznać się każdy właściciel firmy budowlanej, działającej na terenie Hiszpanii.

Kto może założyć spółkę w Hiszpanii?

Wspólnikami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii, mogą zostać obywatele Hiszpanii, ale również obcokrajowcy, którzy nie posiadają statusu rezydenta. Założenie spółki w Hiszpanii nie jest jednak związane z koniecznością znalezienia wspólników, którzy są obywatelami Hiszpanii, ponieważ spółka w Hiszpanii może być prowadzona tylko i wyłącznie przez obcokrajowców, którzy spełnią ściśle określone wymogi prawne.

Jak założyć spółke z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii?

Każdy obcokrajowiec, który chce założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii, musi dopełnić kilka formalności, dzięki którym prowadzenie działalności będzie możliwe w legalny i zgodny z prawem sposób. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, żeby nasza firma budowlana w Hiszpanii mogła zaistnieć, to uzyskanie zaświadczenia z hiszpańskiego Centralnego Rejestru Handlowego, które potwierdzi, że nazwa naszej spółki jest dostępna i nie używana przez inną działalność. Następnie, obcokrajowcy, którzy chcą założyć spółkę w Hiszpanii muszą wystąpić o przyznanie numeru identyfikacji obcokrajowca, który umożliwia dokonanie wszelkich formalności takich jak np. otwarcie firmowego konta w hiszpańskim banku. Wniosek, dzięki któremu będziemy mogli otrzymać numer identyfikacji, należy złożyć na komisariacie policji za pomocą specjalnego formularza. Po uzyskaniu numeru, musimy zająć się otwarciem rachunku bankowego, na którym powinien pojawić się kapitał spółki.

Dowiedz się więcej na: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/zakladanie-spolek/