dom z drewna

Czy warto rozważyć budowę domu drewnianego?

Wybudowanie domu w technologii murowanej jest niemałym przedsięwzięciem, które zazwyczaj dość mocno rozciąga się w czasie. To duża inwestycja wymagająca sporych nakładów finansowych. Często jest to jedno z ważniejszych przedsięwzięć w całym naszym życiu. Dlatego też coraz więcej osób zaczyna się interesować możliwością wybudowania domu drewnianego, który jest alternatywą dla budynków murowanych. Takie budownictwo w szczególności cieszy się ogromną popularnością w Kanadzie oraz na północy Europy. Szeroko stosowane w tych regionach jest czymś dobrze sprawdzonym w praktyce, ale w naszym kraju dopiero zyskuje na popularności. Ciągle powstają coraz to nowe domy drewniane w Małopolsce, które są wykorzystywane nie tylko jako budynki sezonowe, ale i jako domy całoroczne, bo taka możliwość jak najbardziej istnieje. Opracowana technologia produkcji z solidną warstwą ocieplenia z wełny szklanej daje szanse na uzyskanie dobrej izolacyjności i korzystanie z budynku także zimą. Chcąc dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej, najlepiej wejść na stronę drewdom.com.

Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

Z powodzeniem uda się nam wybrać projekt takiego domu, który będzie pasował do posiadanej przez nas działki, a także który spełni wszelkie nasze oczekiwania. Dom szkieletowy w Krakowie może wyglądać pięknie i stylowo, tym bardziej jeśli w przyszłości będzie stał na działce z pięknie zaprojektowanym ogrodem. Sam dom kanadyjski wykonuje się znacznie szybciej niż podobny dom w technologii murowanej. Jest też znacznie mniej obostrzeń, co do tego, kiedy taki dom w praktyce można zacząć budować, gdyż wszystkie prace mokre, które wymagają dodatnich temperatur, ograniczają się do wylania fundamentów lub wybetonowania posadzki. Wszystkie pozostałe części takiego domu są przygotowywane z konstrukcji drewnianych, do których dochodzą płyty OSB, a także poszczególne warstwy ocieplenia.

Cały projekt w praktyce bardzo szybko może znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Po przygotowaniu fundamentów można zająć się konstrukcją ścian. Kiedy ta jest gotowa- mogą rozpocząć się prace związane z dachem, a jednocześnie można też zatroszczyć się o montaż wszystkich okien. Pamiętajmy też o tym, że drewno jest materiałem solidnym, który można poddawać renowacji i recyklingowi, który jest przyjazny i od razu sprawia, że budynek wydaje się bardzo przytulny. W przypadku domów szkieletowych możemy też zdecydować o tym, jak będzie się prezentowała elewacja takiego budynku, a wybierać można spośród klasycznego tynku po drewniany siding.