bezpieczeństwo w domu

W jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo we własnym domu?

Dzięki wielu sprawdzonym patentom faktycznie można sprawić, że ten poziom bezpieczeństwa w naszym mieszkaniu będzie wyższy. Najlepiej jest jednak o tym wszystkim pamiętać już na etapie budowania domu- wówczas od razu można podjąć właściwe decyzje pod tym kątem, a tym samym zaoszczędzić pieniądze i czas. Możliwości tak naprawdę jest wiele- czas więc pomyśleć o tym, jak możemy podwyższyć nasze bezpieczeństwo w domu, aby zastosowane rozwiązania faktycznie sprawdzały się w codziennej praktyce i mogły służyć nam przez lata.

Na kwestie bezpieczeństwa dobrze jest spojrzeć szerzej

Dlatego też warto wziąć pod uwagę wszystkie z poniższych aspektów:

– Wybór odpowiednich okien i drzwi. W przypadku okien możemy zdecydować się na taki model, który będzie posiadał dodatkowe wzmocnienia antywłamaniowe, a także dodatkowo zamek przy klamce. Podobnie wygląda sytuacja w momencie, kiedy wybieramy drzwi. Specjalne oznaczenia są nam w stanie powiedzieć, do jakiej klasy takie drzwi zewnętrzne są zaliczane, a oznaczenia są dokonywane na skali 1-6, gdzie najwyższa ocena oznacza najlepsze parametry antywłamaniowe. Takie drzwi mogą posiadać stalowe pokrycie oraz specjalne pręty prowadzone wzdłuż i w poprzek. Dodatkowo, zawiasy mogą być wzmocnione metalem tak, aby uniemożliwić ich przecięcie. Wzmocnienia antywyważeniowe prowadzone są w formie specjalnych bolców. Reasumując, drzwi o dodatkowych wzmocnieniach antywłamaniowych naprawdę trudno jest sforsować nawet przy pomocy elektronarzędzi. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że złodzieje zawsze mogą zdecydować się na wejście w inny sposób- chociażby oknami.

– Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest jak najszybsze wykonanie ogrodzenia wokół posesji. Daje to poczucie bezpieczeństwa i stanowi pewną barierę dla niepożądanych gości.

– Kolejną ważną rzeczą jest system alarmowy. To, na jaki alarm się zdecydujemy powinno być podyktowane metrażem naszego budynku, a także tym, jaki poziom zabezpieczeń nas zadowala. Ze względu na fakt, że wszystkie czujki, jakie rozstawimy w budynku wymagają ciągnięcia przewodów, taki system najlepiej zainstalować już w momencie, kiedy budynek jeszcze jest w stanie surowym. Pozwala to odpowiednio ukryć przewody, które nie zawsze elegancko się prezentują. Zaawansowane systemy pozwalają na aktywację alarmu w momencie, kiedy w wyznaczonej strefie pojawi się intruz, a także w momencie otwarcia okna z zewnątrz lub też włamania poprzez drzwi. Czujki połączone są z centralą, która we właściwy sposób może aktywować syrenę alarmową.

Jeśli połączymy wszystkie te patenty na bezpieczny dom- faktycznie taki właśnie on będzie. Tak naprawdę, rozwiązania te niejako stanowią już pewien standard, nie musimy się więc długo nad nimi zastanawiać, gdyż naprawdę są sprawdzone. Jeśli zależy nam na tym, aby wszyscy domownicy czuli się w budynku bezpiecznie- będziemy musieli wprowadzić stosowne zmiany i przeorganizować naszą przestrzeń w budynku i na posesji.